KQZ mban mbledhje në ora 17:00

KQZ mban mbledhje në ora 17:00

Komisioni Qendror Zgjedhor mban mbledhjen e radhĂ«s sot nĂ« ora 17:00. ZĂ«dhĂ«nĂ«si i KQZ’sĂ«, Valmir Elezi ka thĂ«nĂ« se KQZ’ja ka njoftuar partitĂ« politike se deri nĂ« ora 16:00 partitĂ« mund tĂ« njoftojnĂ« KQZ’nĂ« pĂ«r…

Policia jep detaje shtesë për vjedhjen e radarëve në Aeroportin e Prishtinës

Policia jep detaje shtesë për vjedhjen e radarëve në Aeroportin e Prishtinës

Policia e KosovĂ«s ka dhĂ«nĂ« sqarime shtesĂ« lidhur me rastin pĂ«r vjedhjen e pajisjeve mekanike tĂ« radarĂ«ve civilĂ« tĂ« paketuar. NĂ« kĂ«tĂ« sqarim thuhet se mĂ« 30 dhjetor 2020 nĂ« Aeroportin NdĂ«rkombĂ«tar “Adem Jashari” nĂ«…

Si të mbështesni dikë që doni që ka depresion pas lindjes

Si të mbështesni dikë që doni që ka depresion pas lindjes

Problemet prindĂ«rore tĂ« shĂ«ndetit mendor ndikojnĂ« nĂ« 10-20% tĂ« grave gjatĂ« shtatzĂ«nisĂ« dhe vitit tĂ« parĂ« tĂ« lindjes sĂ« njĂ« fĂ«mije. Kjo Ă«shtĂ« njĂ« statistikĂ« marramendĂ«se, duke pasur parasysh ashpĂ«rsinĂ« e depresionit, ankthit , dyshimit…

Përgjigjet e pyetjeve më të shpeshta rreth vaksinës së Covid-19

Përgjigjet e pyetjeve më të shpeshta rreth vaksinës së Covid-19

Sa kohĂ« i duhet vaksinĂ«s pĂ«r tĂ« dhĂ«nĂ« efektin? Trupit i duhen disa javĂ« pĂ«r tĂ« krijuar antitrupat pas vaksinimit. QoftĂ« me Pfizer apo Moderna nuk do mund tĂ« kesh krijuar imunitet deri nĂ« 3…

​Zyra e kryeministrit: Reshjet e orëve të fundit rëndojnë situatën me vërshimet

​Zyra e kryeministrit: Reshjet e orëve të fundit rëndojnë situatën me vërshimet

Reshjet e orĂ«ve tĂ« fundit kanĂ« rĂ«nduar situatĂ«n me vĂ«rshime. Nga zyra e kryeministrit nĂ« detyrĂ«, Avdullah Hoti thonĂ« se reshjet e shiut kanĂ« vĂ«shtirĂ«suar dhe bllokuar disa rrugĂ« dhe se shkak i kĂ«saj disa…

Hoxhaj dhe Tahiri në Fushë Kosovë: Në 100 ditëshin e parë do të iniciojmë themelimin e Gjykatës Komerciale

Hoxhaj dhe Tahiri në Fushë Kosovë: Në 100 ditëshin e parë do të iniciojmë themelimin e Gjykatës Komerciale

Kryetari i PartisĂ« Demokratike tĂ« KosovĂ«s, njĂ«herĂ«sh kandidati pĂ«r kryeministĂ«r, Enver Hoxhaj, i shoqĂ«ruar nga kandidati pĂ«r deputet Abelard Tahiri ka vizituar fabrikĂ«n pĂ«r prodhimin e ngjyrave “Bitex” nĂ« FushĂ« KosovĂ« Hoxhaj ka premtuar se…

​Ata që regjistrohen si votues jashtë vendit hiqen nga lista votuese në Kosovë

​Ata që regjistrohen si votues jashtë vendit hiqen nga lista votuese në Kosovë

Ka mbetur vetĂ«m edhe pak qĂ« Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tĂ« dal me raportin e detajuar pĂ«r sa i pĂ«rket periudhĂ«s sĂ« aplikimit pĂ«r t’u regjistruar si votues jashtĂ« KosovĂ«s. ZĂ«dhĂ«nĂ«si i KQZ-sĂ«, Valmir Elezi…

Kurti thotë se Kosova është si Lindja e Mesme, duke pasë “ari të zi” diasporën

Kurti thotë se Kosova është si Lindja e Mesme, duke pasë “ari të zi” diasporën

Kryetari i LĂ«vizjes VetĂ«vendosje, Albin Kurti, ka thĂ«nĂ« se kanĂ« synim qĂ« diasporĂ«s t’ia mundĂ«sojnĂ« votimin nĂ« ambasadat e shteteve qĂ« jetojnĂ«. “SĂ« pari ne duam qĂ« ata ta kenĂ« tĂ« mundur tĂ« votojnĂ« nĂ«…

Sulmohen fizikisht tre persona në Gjakovë

Sulmohen fizikisht tre persona në Gjakovë

Dy femra dhe njĂ« mashkull janĂ« sulmuar fizikisht nga katĂ«r persona tĂ« tjerĂ« si pasojĂ« e njĂ« mosmarrĂ«veshje tĂ« mĂ«hershme. Sipas raportit tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s, rasti ka ndodhur tĂ« premten rreth orĂ«s 19:47 nĂ«…

COVID-19, Franca mbyll kufijtë me vendet jashtë BE-së

COVID-19, Franca mbyll kufijtë me vendet jashtë BE-së

Franca do tĂ« mbyll duke nisur nga dita e diel kufijtĂ« me vendet jashtĂ« Bashkimit Evropian, nĂ« pĂ«rpjekje pĂ«r tĂ« frenuar pĂ«rhapjen e epidemisĂ« sĂ« coronavirusit, njoftoi kryeministri, Jean Castex. Kryeministri, i cili theksoi se…