Ambasadori gjerman në Kosovë e quan lajm të mirë arritjen e marrëveshjes për targat

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për targat.

Rohde thotë se kjo është shenjë e mirë për bisedimet në çështjet e pazgjidhura.

“Një lajm i mirë me të vërtetë dhe gjithashtu një shenjë e mirë për bisedimet e mëtejshme për çështjet e pazgjidhura”, ka shkruar Rohde në Twitter.

/Klankosova.tv/

Read Previous

Hovenier: Marrëveshja për targat avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

Read Next

Varhelyi: Me marrëveshjen për targat u shmang përshkallëzimi