Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, humb jetën një person

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Policia njofton se një person është rrokullisur jashtë rrugës me veturë, duke humbur jetën.

“Autostrada Ibrahim Rugova, km 27 (NN) 24.06.2023 – 04:20. Një mashkull kosovar ka vdekur pasi që, me veturën që po e drejtonte dyshohet se është rrokullisur jashtë rrugës. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor. Po ashtu si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar edhe një pasagjer i cili është dërguar për trajtim mjekësor”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më tej, në njoftim thuhet se me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion.

/Telegrafi/

Read Previous

Obiliq, një grua dhunohet dhe rrëmbehet nga tre persona

Read Next

RMV: 12.996 nxënës janë regjistruar në shkollat ​​e mesme në aplikimin e parë, lista finale del më 1 korrik