• 11 August, 2022

​Rritet numri i rasteve të reja me COVID-19, 128 më shumë se dje

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 341 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se sot janë shëruar 64 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive është 1mijë e 521.

Sipas njoftimit, në 24-orët e fundit janë dhënë 78 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Read Previous

Eurodeputeti spanjoll: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme dhe e ligjshme

Read Next

Shqipëria heq tarifat doganore për mallrat nga Kosova, Maqedonia e Veriut, e Serbia