​Formula 1, aksidentohen Verstappen dhe Hamilton

Mercedes’ British driver Lewis Hamilton (L) and Red Bull’s Dutch driver Max Verstappen collide during the Italian Formula One Grand Prix at the Autodromo Nazionale circuit in Monza, on September 12, 2021. (Photo by ANDREJ ISAKOVIC / AFP) (Photo by ANDREJ ISAKOVIC/AFP via Getty Images)

Max Verstappen dhe Lewis Hamilton janë përplasur në një aksident gjatë garës për Çmimin e madh të Italisë që po mbahet në Monza.

Të dy pilotët tani janë jashtë garës për shkak të këtij aksidenti për të cilin deri më tani nuk ka raporte sa ka pasur pasoja të rënda.

Ky është momenti i aksidentit:

Read Previous

Pandemia ka rritur numrin e rasteve me probleme mendore

Read Next

Këto janë dokumentet që duhet të posedojnë personat për hyrje-dalje nga Kosova