Von Cramon viziton Kosovën javën tjetër

Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën Viola Von Cramon-Taubadel, do të vizitojë javën tjetër Kosovën.

“Ajo do të mbajë një konferencë për media të hënën, në Shtëpinë e Evropës në Prishtinë”, njofton Zyra e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian në Kosovë

Ndryshe Viola Von Cramon, ka qenë zëri i Kosovës në institucionet e BE-së, duke lobuar për kërkesat e Kosovës, duke përfshirë edhe liberalizimin e vizave.

/GazetaSinjali/

Read Previous

Kurti: Do bëhemi vendi më konkurrues në Ballkanin Perëndimor për Investimet e Huaja Direkte

Read Next

Situata e tensionuar në veri, flet ministri Krasniqi: Qytetarët nuk mund të mbeten pa komuna