• 10 December, 2022

Truss: Putin nuk mund të ndryshojë kufijtë duke përdorur forcën

Mbretëria e Bashkuar nuk do të njohë kurrë aneksimin e rajoneve, Donetsk, Luhansk, Kherson dhe Zaporizhia, tha kryeministrja Liz Truss, sipas mediave të huaja.

Putini nuk mund të ndryshojë kufijtë ndërkombëtarë duke përdorur forcën brutale.  Ne do të sigurojmë që ai të humbasë këtë luftë të paligjshme”, tha Truss në një deklaratë përpara aneksimit të parashikuar nga Moska të katër rajoneve pjesërisht të pushtuara nga Rusia.

/abcnews.al

Read Previous

Galtier kërkon përforcime të reja te PSG: Kam nevojë për një sulmues dhe një mbrojtës

Read Next

Sanksionet e radhës ndaj Rusisë, BE parashikon një përjashtim për Ballkanin Perëndimor