Sot kthehet nga Austria, kuzhinieri që u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj

Sot në ora 14:15, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë kthehet nga Austria, Enver Xhokli, i cili ishte dërguar për trajtim mjekësor në Grac të Austrisë, pas aksidentit në Ferizaj.

Në pritjen e tij do ta jenë të pranishëm Ministri i Shëndetësisë,  Armend Zemaj dhe Ambasadori i Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.

Kujtojmë që më 5 janar të këtij viti në Ferizaj shpërtheu bombola e gazit ku mbetën të lënduar disa persona dhe vdiq një 20 vjeçare e cila ishte dërguar për trajtim në Turqi.

Read Previous

Ndiqni programin e mëngjesit “Çeli sytë” të plotë

Read Next

Haradinaj: Manipuluesve ju uroj dënime meritore