Si e ndihmuan analistin nga Shqipëria, Albin Kurti dhe Ardian Gjini në 1999-ën (VIDEO)

Analisti Arjan Konomi, ishte i ftuar në emisionin Kojshia Show ku ndau pak nga raportimi i tij në luftën e fundit në Kosovë. Ai tha se ishte shpesh në rrezik për jetën si pasojë e natyrës së ndjeshme të profesionit. Sa po qëndroja në Prishtinë Albini më strehoi te një familje tek Kodra e Trimave që jam munduar ta kujtojë emrin dhe që atje kam lëvizur për në Prizren, Gjakovë e Pejë”- E në një nga herët që po qëndronte në Gjakovë ishte pikërisht Ardian Gjini i cili i erdhi në ndihmë.

Në videon më poshtë mund të dëgjoni rreth rastit më detajisht:

Read Previous

​Harta ku Kosova shfaqet si pjesë e Serbisë, Stano: Kemi qëndrim neutral

Read Next

​FBK paralajmëron grumbullimin e U14