Rita Ora flet për Kosovën gjatë paraqitjes në festivalin e filmit në Venecia

Këngëtarja kosovare, Rita Ora, e ka prezentuar edhe një herë si është më së miri Kosovën në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia të Italisë.

Ajo ka marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve DVF të themeluar nga stilistja Diane von Furstenberg e cila i dallon gratë e jashtëzakonshme që janë të përkushtuara për të transformuar jetën e grave të tjera.

Gjatë fjalimit të saj ka thënë se ka qenë një ëndërr e kahershme e saj që të punojë me fëmijët në Kosovë dhe t’i motivojë ata.

“Kam shkuar në vendin tim Prishtinë shumë herë, për t’u dhënë fëmijëve tanë platforma shumë të sigurta, posaçërisht për mua ajo personalisht çfarë dëshiroja të bëja për ata është që t’i vendos  në një hapësirë kreative”, ka thënë Ora derisa e ka prezentuar këtë çmim.

Gjithashtu, ka thënë se si ambasadore e bënë këtë punë për 10 dhjetë duke ndihmuar të tjerët.

Read Previous

Shqipëria sot merr për herë të dytë presidencën e Këshillit të Sigurimit

Read Next

Shpërthejnë dy makina bombë në Ekuador, të burgosurit marrin peng 57 agjentë