Përkujtohet Amy Winehouse në 10 vjetorin e vdekjes

BBC Two do të publikojë një dokumentar special në 10 vjetorin e vdekjes së Amy Winehouse.

Ky muaj shënon 10 vjetorin e vdekjes së këngëtares së njohur, Amy Ëinehouse. Ajo ishte 27 vjeç kur vdiq, transmeton KultPlus.

Në përvjetorin e vdekjes së vajzës, mamaja e Amy, Janis, ka rrëfyer një dokumentar të ri për jetën e këngëtares. Ky dokumentar do të ketë pamje dhe intervista të papara, me miqtë dhe familjen e saj më të ngushtë. /KultPlus.com

Read Previous

Shkollat e Ernest Koliqit, vepra më e madhe kombëtare në 100 vjetshin e fundit

Read Next

Fluksi i mërgimtarëve: 25 aeroplanë pritet të vijnë nga Zvicra nesër në Kosovë