Parashikimi i motit për ditët në vijim në Gjakovë

“Moti tropikal” ka karakterizuar ditën e sotme pasi që në orët e para të ditës ka mbajtuar mot i kthjellët me diell e vranësira të pakta kalimtare. E duke nisur pas orëve të mesditës shtohen vranësirat e dendura, ndërsa tempertaura ka lëvizur nga 13 deri në 23 gradë celsius.

  • Vranësira të shoqëruara me reshje shiu e kohë pas kohe dhe rreze dielli të pakta parashihen edhe për nesër ndonëse temperatura maksimale do të arrijë në 23 gradë celsius.
  • 12 deri në 23 gradë parashihet temperatura për të enjtën, mgjithatë nuk do të mungojnë reshjet e shiut që në orët e para të mëngjesit apo edhe në orët e vona të mbrëmjes.
  • Mot dhe temperatura të ngjajshme parashihen dhe gjatë së premtës duke u shoqëruar nga vransira dhe shiu e temperaturë nga 13 deri në 23 gradë celsius.
  • 13 deri në 22 gradë celsius mbizotëruar nga vransira dhe reshjet e shiut parashihet moti gjatë së shtunës.
  • Të dielën parashihet ngritje e temperatures për 2 gradë në krahasim me ditën paraprake ku maksimalja do arrijë deri në 24 gradë celsius ndonëse vranësirat dhe reshjet e shiut të kohë pas kohshme do të jenë të pranishme.
  • Për të dielën parashihet mot i ndryshueshëm ndonëse temperatura do të jëtë më e lartë së ditëvë tjera e cila do të variojë nga 14 deri në 25 gradë celsius.

Read Previous

Bayern Munich me drejtor të ri sportiv, “bavarezët” shënjestrojnë “arkitektin” e rivalëve

Read Next

DeSantis kundër Trump: Rikthehet në vëmendje përplasja Nixon & Reagan në 1968