Një i vdekur dhe 17 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.185 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.507.657 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 675.582 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.355 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 86 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.022.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 562.

Read Previous

Elezi: Numërimi i votave pritet të përfundojë gjatë kësaj jave

Read Next

Gjakova ende pa ngrohje