Nga 1 tetori fillon leximi i mamografive në qendrën e mamografisë në Gjakovë

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, që ka për qëllim edhe organizimin e shumë aktiviteteve që ngrisin vetëdijën individuale të grave për ta kryer mamografinë e gjirit. Materiali në vazhdim na njeh më shumë në lidhje me aktivitetet që do të organizohen nga drejtoria e shëndetësisë në Gjakovë.

Më poshtë mund ta ndiqni kronikën e plotë :

Read Previous

Banorët e mirëpritën pastrimin e “Parkut të Lirisë”

Read Next

Asnjë skuadër me bilanc të 100 për qind – Llapi dhe Ballkani në krye të Superligës së Kosovës në futboll