Ndahet shorti, Vëllaznimi përballë Luksemburgut

KH Vëllaznimi luan me skuadrën nga Luksemburgu.

Skuadra nga Luksemburgu, Kaerjeng, do të jetë kundërshtar i Vëllaznimit në raundin e parë të Kupës Evropiane (EHF European Cup).
Ndeshja e parë do të zhvillohet në Luksemburg, ndërsa e dyta në Gjakovë.
Kupa Evropiane fillon në javën e dytë të shtatorit. Natyrisht Vëllaznimi ka synimet e tij për të avancuar në raundin tjetër, njëjtë si skuadra të tjera të vendit.

Kuqezinjtë do të përgatitet maksimalisht për të përfaqësuar Gjakovën dhe Kosovën denjësisht.

Read Previous

Qeveria e Kosovës ngushëllon familjet e dy kosovarëve që humbën jetën nga vërshimet në Gjermani

Read Next

Malazezi që brohoriti “Kosovën do ta lajmë me gjak” dëbohet nga Kosova