Ndahet nga jeta shkrimtari i shquar Mazllum Saneja

Ka nderruar jetë Mazllum Saneja, njëri prej intelektualeve dhe shrimtarëve të dalluar shqiptar që la gjurmë të pashëlyera në letërsinë shqipe, jo vetëm si krijues por edhe si përkthyes i spikatur.

Këtë lajm të ndjerë për vdekjen e shkrimtarit Mazllum Saneja e ka bërë të ditur Muharrem Kurti, kryetari i klubit “Gjon Nikollë Kazazi” në një postim në rrjetin e tij social facebook.

Postim e plotë e gjeni më poshtë:

Read Previous

Kina përballet me shpërthimin më të keq të koronavirusit, pas atij të Vuhanit

Read Next

​Haradinaj: Mashtrimi po vazhdon, hiqet çdo barrierë që mbron prodhuesit vendor nga prodhimet serbe