• 1 July, 2022

Moti sot në Kosovë

sun shining down from a clouded sky with sunflare

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët parashihet të mbajë për dy ditët vijuese.

Riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, por edhe në viset e ulëta, kryesisht në anën perëndimore dhe veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s. /Telegrafi/

Read Previous

KEDS njofton për zonat që s’do të kenë rrymë nesër dhe të hënën në Gjakovë

Read Next

​Bislimi: Serbia e shfrytëzoi takimin për të mashtruar ndërkombëtarët