Moti ne Gjakovë – Parashikimi për 7 ditë

Foto: Vullnet Nixha

Dita e sotmë është karakterizuar nga moti i ndryshueshëm ndërkaq sot është shënuar temperatura më e ulët e kësaj jave, minus një gradë celsius.

Të shtunën parashihet mot i vranët e temperaturë e cila do të lëvizë nga 2 deri në 9 gradë celsius.

Nga e diela parashihet rikthimi i reshjeve të shiut e temperaturë 1 deri në 6 gradë celsius

Ndërkaq për të hënën e javës së ardhshme parashihen reshje shiu e temperatura do shënohet 1 deri në 5 gradë celsius

Të martën dhe të mërkurën parashihet mot i vranët e temperatura më e lartë gjatë këtyrë dy ditëve do të arrijë deri në 7 dhe 8 gradë celsius.

Të enjtën parashihet mot i vranët e me shi ndërsa temperatrua do lëvizë mes 3 dhe 8 gradë celsius.

Më poshtë grafika e plotë e motit në Gjakovë.

Read Previous

Gjykata Kushtetuese forcon të drejtat e azilkërkusve ne Gjermani

Read Next

Rikthehet në origjinë, shpërthen koronavirusi në Kinë: Pse po ndodh tani?