• 8 February, 2023

Moti në Gjakovë

Sot në vendin tonë ka mbajtur mot kryesisht i vranët dhe relativisht i ftohtë. Temperaturat kanë variuar nga 2 deri në 7 gradë Celsius.

  • Për nesër parashihet të mbajë mot i vranët e kohë pas kohe me shi me temperatura të cilat do të variojnë nga 1 e deri në 5 gradë celsius.
  • Reshjet borës pritet të na shoqërojnë të premtën me temperatura që parashihen të lëvizin nga 0 e deri në 3 gradë celcius.
  • Moti me borë, e me temperatura nga -1 e deri në 4 gradë, do të mbizotërojë të shtunën
  • E diela do të shoqërohet nga dielli por do të mbajë mot I ftohtë ku temperatura do të lëvizë nga -4 deri në 4 gradë celsius.
  • -1 deri në 6 gradë celsius do të variojë temperaturat gjatë së hënës duke u shoqëruar nga moti me diell.
  • Të martën parashihet mot i vranët e kohë pas kohe me reshje shiu ndërkaq temperatura do të lëvizë nga -3 deri në 6 gradë celsius.

Read Previous

AGK-ja e përkrah bojkotin e sotëm të gazetarëve ndaj Qeverisë

Read Next

Dëmtohen digat e lumit në fshatrat Brovinë, Shqiponjë, Bardhaniq, Ponoshec dhe Babaj i Bokës