Milani ka arritur një marrëveshje me portierin e Lille Mike Maignan

LILLE, FRANCE – FEBRUARY 16: Mike Maignan of Lille during the French League 1 match between Lille v Olympique Marseille at the Stade Pierre Mauroy on February 16, 2020 in Lille France (Photo by Jeroen Meuwsen/Soccrates/Getty Images)

Portieri i Lille, Mike Maignan pritet të bëhet lojtar i ri i Milanit nga fillimi i sezonit 2020/21.

Drejtuesit Rossoner janë në kërkim të përforcimeve të reja për sezonin e ardhshëm, pasi duan të jenë më konkurrues.

Kështu, sipas mediumit RMC Sport, Milani ka arritur një marrëveshje në parim për të nënshkruar me portierin e Lille, Maignan, këtë verë.

Marrëveshja është e vlefshme për një shifër fillestare prej 15 milionë euro, me 25-vjeçarin që bie dakord për një kontratë pesë-vjeçare në San Siro.

Transferimi varet nga largimi i portierit aktual Gianluigi Donnarumma, i cili mbetet pa kontratë në fund të sezonit.

Donnarumma ka qenë i lidhur me një mori klubesh përfshirë Juventusin, Chelsean, Manchester Unitedin dhe Tottenhamin. /Telegrafi/

Read Previous

​Shoqata e të Drejtave të Pacientëve letër Vitisë, shprehin shqetësimin për procesin e vaksinimit të qytetarëve

Read Next

Sot mblidhet Qeveria Kurti