Lajçak pret në zyre komandantin e ri të KFOR-it, flasin për situatën në Kosovë dhe dialogun

Ndërmjetësuesi i BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçak, ka pritur sot në zyre, komandantin e ardhshëm turk të KFOR-it, Ozkan Ultas.

Me të, Lajçak thotë se kanë diskutuar për situatën aktuale në Kosovë, si dhe dialogun.

”Kënaqësi të mirëpresim komandantin e ardhshëm të @NATO_KFOR, gjeneralmajor Ulutaş në zyrën time sot. Kemi shkëmbyer mendime për situatën aktuale në Kosovë dhe për dialogun. Mezi presim vazhdimin e bashkëpunimit të shkëlqyer të gjatë me KFOR-in”.

/klankosova/

Read Previous

X (Twitter) me përqindjen më të lartë të dezinformimit, sipas studimit të Komisionit Evropian

Read Next

Mbahet mbledhja e rregullt e kuvendit të pensionistëve, shprehen të pakënaqur me kushtet