Kryeministri Kurti kujton masakrën e Kralanit, kërkon presion ndaj Serbisë për fatin e viktimave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qëndruar sot në Kralan të Gjakovës për të kujtuar vrasjet makabre të bëra në datat 2,3 dhe 4 prill të vitit 1999 në këtë fshat. Në fjalën e tij Kurti u bëri thirrje ndërkombëtarëve që të shtojnë presionin te Beogradi që të arrihet drejtësia për popullin e Kosovës.

Read Previous

Organizohet diskutimi ”Ora e Gjelbër”

Read Next

Kryeministri Kurti nderon me homazhe viktimat e masakrës së Vejsave