Hapet sezoni teatror me premierën e shfaqjes “Farsë në Wallworth”

Teatri i Gjakovës “Hadi Shehu”, hapi sezonin teatror për këtë vit me tragji-komedinë, “Farsë në Wallworth” ,nga Enda Walsh me regji nga Butrint Pasha. Tema që trajtoj kjo shfaqje ishte jeta e një familje brenda një apartamenti ku gjithqka zhvillohet fshehurazi dhe sipas efektit Domino. Një gabim, qoj te tjetri, një genjeshter tek tjetra, e një vrasje tek vrasja tjetër, kështu tregoj regjisori Pasha.https://www.syri-vision.tv/

Në këtë shfaqje luajtën aktorët, Edmond Hafizademi , Besfort Berberi , Arbies Komoni dhe Vlora Dervishi.Se cili rol i përfaqësoi  në këtë shfaqje dhe sa i vështirë ishte përformimi i tij na treguan aktorët e kësaj shfaqje, duke ndarë dhe pjesën që ju dha më shumë emocion.https://www.syri-vision.tv/

Pjesëmarrja e publikut ishte e limituar për shkak të masave anti-covid, se ky projekt u mirëprit nga publiku e treguan edhe  këto duartrokitje.https://www.syri-vision.tv/

Adhuruesit e teatrit do të kenë mundësinë që të shohin edhe sonte këtë shfaqje.

Read Previous

Bie numri i rasteve aktive, situata në spitalin “Isa Grezda” është e qetë

Read Next

Ndërroi jetë Dr. Rifat Lila