Gjobiten pesë shoferë, po vozisnin nën ndikim të alkoolit

Policia e Kosovës ka njoftuar se në autostradën “Arben Xhaferi” ka identifikuar pesë shoferë duke drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit.

Ata janë gjobitur me gjobë nga 200 deri në 500 euro dhe iu ndalohet drejtimi i mjetit me veprim motorik nga 6 deri në 12 muaj, varësisht nga sasia e alkoolit në gjak.

Policia e Kosovës ka apleuar tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes më të shtuar, të respektojnë rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor si dhe t’iu përshtaten kushteve të rrugës, “për të pasur një siguri më të madhe në trafik”.

/Kallxo.com/

Read Previous

U hodh nga makina për t’i shpëtuar përplasjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Read Next

Rusia fton OKB-në dhe Kryqin e Kuq që të hetojnë vrasjen e të burgosurve të luftës