Gazetarja merret me forcë nga vendi i punës dhe sulmohet fizikisht nga i dashuri në Tiranë

Një gazetare është sulmuar fizikisht nga i dashuri i saj në Kashar të Tiranës.

Policia e Tiranës ka njoftuar se një 35-vjeçar ka renë në prangat e policisë ditën e sotme në Tiranë, i akuzuar për “Përndjekja” dhe “Heqja e paligjshme të lirisë”.

Në një njoftim për mediat, policia bën me dije se 35-vjeçari me inicialet A.K përndiqte ish-të dashurën të cilën e ka marrë edhe me forcë në mjetin e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme. /Lapsi.al

Read Previous

Prokuroria ende po heton rastin e shpërthimit të bombolës së gazit në Ferizaj

Read Next

Gjendet pa shenja jete një person në Prizren