• 8 February, 2023

Flet babai i alpinistes Mrika Nikçit, pret zbardhjen e rastit

Babai i alpinistes Mrika Nikçi, Arianit Nikçi, ka dhënë një prononcim për Klan Kosovës, pas videos që e kishte publikuar vajza e tij, në të cilën shihej duke u sulmuar seksualisht nga një person që tashmë është arrestuar.

“Kuptohet që jam ndier shumë i shqetësuar, por fatmirësisht ka qenë një bashkëpunim i mirë me organet përkatëse dhe me qytetarët”, ka thënë Nikçi.

I pyetur për detaje të tjera lidhur me të dyshuarin dhe me procedimin e rastit, ai tha se nuk mund të prononcohet për momentin për këtë dhe se pret që çështja të zgjidhet përmes rrugëve ligjore.

“Për më tepër, nuk mund të prononcohem”, ka përfunduar Nikçi./ KultPlus.com

Read Previous

Mjeku kosovar Arbër Shehu bëhet drejtor në gjigantin farmaceutik ‘AstraZeneca’

Read Next

OKB: Rrjedhjet në Nord Stream mund të shënojnë lëshimin më të madh të metanit të regjistruar ndonjëherë