Dy rrugë në Gjakovë pa energji elektrike

Banorët e rrugëve “Petro Nini Luarasi” dhe “Behije Dashi”, ka më shumë se dy ditë që janë pa energji elektrike. Trafo që i furnizon me rrymë është djegur dhe ende mbetet e paqartë se kush duhet të ndërhyjë pasi KEDS dhe kompania nënkontraktuese ia lënë përgjegjësinë njëra-tjetrës. Banorët kanë kërkuar që t’u zgjidhet problemi me rrymë.

Read Previous

Shkon në 25 mijë e 295 numri i të vdekurve në Gaza, 63 mijë të plagosur

Read Next

KEDS vitin e kaluar kapi rreth 7 mijë konsumatorë duke vjedhur rrymë