1. Home
  2. Lajme

Category: Top Lajmi

Moti sot

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s njofton se sot nĂ« vendin tonĂ« do tĂ« mbajĂ« mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 17-18 gradĂ« Celsius, ndĂ«rsa maksimalet parashihen tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 36-37 gradĂ« Celsius.…

Arrestohet i dyshuari që theu banesën e serbes në Gjakovë

Arrestohet i dyshuari që theu banesën e serbes në Gjakovë

TĂ« premten, datĂ« 30 korrik policia e KosovĂ«s ka arrestuar personin i cili ka thyer banesĂ«n e serbes tĂ« parĂ« tĂ« kthyer nĂ« GjakovĂ«, Dragica Gashiq. Syri ka kontaktuar menjĂ«herĂ« organet relevante, zĂ«dhĂ«nĂ«si i policisĂ«…

Edhe mërgimtarët po vaksinohen në qendrën e vaksinimit në Gjakovë

Edhe mërgimtarët po vaksinohen në qendrën e vaksinimit në Gjakovë

Procesi i vaksinimit nĂ« komunĂ«n e GjakovĂ«s Ă«shtĂ« duke u realizuar sipas planifikimeve. NĂ« qendrĂ«n vaksinimit nĂ« shkollĂ«n “Fehmi Agani”, janĂ« duke u vaksinuar edhe mĂ«rgimtarĂ«t, kĂ«shtu konfirmon pĂ«r televizionin tonĂ«, mjekja Hana Domi, e…

Qendra e Vaksinimit në Gjakovë për tri orë mbetet pa rrymë

Qendra e Vaksinimit në Gjakovë për tri orë mbetet pa rrymë

PĂ«r tri orĂ« rresht Qendra e Vaksinimit nĂ« GjakovĂ« gjatĂ« ditĂ«s sĂ« djeshme ka qĂ«ndruar pa energji elektrike. AfĂ«rdita Spahiu, drejtoreshĂ« komunale e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« nĂ« GjakovĂ« e konfirmoi kĂ«tĂ« pĂ«r Syrin. Sipas saj, rrymĂ« Ă«shtĂ«…

​Mbesin pa ujĂ« tri lagje tĂ« GjakovĂ«s

​Mbesin pa ujĂ« tri lagje tĂ« GjakovĂ«s

Lagjja Demjan, Shehu dhe GĂ«rqina e poshtme nĂ« GjakovĂ« kanĂ« mbetur pa ujĂ« tĂ« pijes. “KRU” Gjakova njofton se pa ujĂ« mbeten pĂ«rshkak tĂ« njĂ« defekti qĂ« ndodhi nĂ« trafon energjetik. “TĂ« nderuar konsumator, ju…

Pritje të gjata në kufirin në Merdare, reagon QKMT

Pritje të gjata në kufirin në Merdare, reagon QKMT

Qendra KombĂ«tare pĂ«r Menaxhim Kufitar ka njoftuar pĂ«r pritjet nĂ«pĂ«r pikat kufitare. QKMT-ja ka njoftuar se pritjet nĂ« pikĂ« kufitare nĂ« Merdare janĂ« 180 minuta. Tutje kjo qendĂ«r ka bĂ«rĂ« thirrje qĂ« tĂ« shfrytĂ«zohen pikĂ«kalmet…

Moti sot

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s ka njoftuar se temperaturat maksimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 36-38 gradĂ« celsius. “Masat e nxehta tĂ« ajrit tĂ« ardhura nga Afrika Veriore do tĂ« mbeten tĂ« qĂ«ndrueshme edhe pĂ«r ditĂ«t vijuese,…

Urgjenca dhe kujdestaria 24 orë ofrohen në objektin e ri të QKMF

Urgjenca dhe kujdestaria 24 orë ofrohen në objektin e ri të QKMF

Ka kaluar tashmĂ« njĂ« muaj qĂ« kur Ă«shtĂ« hapur objekti i ri i QendrĂ«s Kryesore tĂ« MjekĂ«sisĂ« Familjare nĂ« GjakovĂ«. KĂ«tu tashmĂ« Ă«shtĂ« bartur edhe urgjenca e qytetit. E nĂ« lidhje me vizitat nĂ« repartin…

70 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

70 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, sipas tĂ« dhĂ«nave nga Instituti KombĂ«tar i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Publike tĂ« KosovĂ«s, informon: NĂ« 24 orĂ«t e fundit janĂ« dhĂ«nĂ« 12.832 doza tĂ« vaksinĂ«s kundĂ«r COVID-19. Prej fillimit tĂ« vaksinimit nĂ« tĂ« gjitha…

Për gjashtë muaj në Gjakovë janë ngritur 134 aktakuza për krime të rënda

Për gjashtë muaj në Gjakovë janë ngritur 134 aktakuza për krime të rënda

Nga janari deri nĂ« fund tĂ« qershorit tĂ« kĂ«tij viti, prokuroria themelore nĂ« GjakovĂ« ka ngritur aktakuza ndaj 134 personave pĂ«r krime tĂ« rĂ«nda, ndĂ«rsa 329 aktakuza janĂ« pĂ«r vepra tĂ« ndryshme penale.KĂ«tĂ« e ka…