1. Home
  2. Lajme

Category: Top Lajmi

Mbi 1600 euro kushton terapia anti-Covid për një pacient

Mbi 1600 euro kushton terapia anti-Covid për një pacient

QytetarĂ«t e infektuar me koronavirus tĂ« cilĂ«t janĂ« duke u trajtuar nĂ« spitalin e pĂ«rgjithshĂ«m “Isa Grezda” thonĂ« se terapia qĂ« nevojitet pĂ«r tu shĂ«ruar nga ky virus, Ă«shtĂ« shumĂ« e kushtueshme. Ekonomia familjare goditet…

​2 mijë e 202 viktima dhe mbi 106 mijë të infektuar me Covid-19 në Kosovë

​2 mijë e 202 viktima dhe mbi 106 mijë të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Numri i tĂ« vdekurve nga Covid-19 nĂ« KosovĂ« ka arritur nĂ« 2 mijĂ« e 202. NdĂ«rsa numri i pĂ«rgjithshĂ«m i tĂ« infektuarve tashmĂ« ka kaluar mbi 106 mijĂ«. Mbi 97 mijĂ« janĂ« shĂ«ruar, ndĂ«rsa numri…

Aksident me fatalitet në magjistralen Prishtinë- Pejë

Aksident me fatalitet në magjistralen Prishtinë- Pejë

Dje ka ndodhur njĂ« aksident si pasojĂ« e sĂ« cilit ka ndĂ«rruar jetĂ« njĂ« person, dhe njĂ« tjetĂ«r Ă«shtĂ« lĂ«nduar. Lajmin pĂ«r Tv Syri e konfirmon zĂ«dhĂ«nĂ«si i stacionit policor nĂ« GjakovĂ« Nysret Xhurkaj. “Me…

Moti sot

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s njofton se tĂ« shtunĂ«n parashihet tĂ« ketĂ« rĂ«nie nĂ« vlerat e temperaturave maksimale, pĂ«r shkak tĂ« prezencĂ«s sĂ« masave ajrore tĂ« cilat kanĂ« origjinĂ« nga verilindja. Temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin…

Komuna e Gjakovës ende nuk ka pranuar vaksina Pfizer

Komuna e Gjakovës ende nuk ka pranuar vaksina Pfizer

Me datĂ« 1 prill komuna e GjakovĂ«s ka pranuar sasinĂ« e parĂ« tĂ« vaksinave pĂ«r Covid-19. AfĂ«rdita Spahiu Shllaku, drejtoreshĂ« e shĂ«ndetĂ«sisĂ« nĂ« GjakovĂ« thekson se ky proces po vazhdon tĂ« kryhet me sukses. DitĂ«…

Spitali i Gjakovës trajtoi 1186 pacientë që nga fillimi i pandemisë

Spitali i Gjakovës trajtoi 1186 pacientë që nga fillimi i pandemisë

QĂ« nga fillimi i PandemisĂ« deri nĂ« ditĂ«t e sotme nĂ« Spitalin e PĂ«rgjithshĂ«m tĂ« GjakovĂ«s janĂ« trajtuar gjithsej 1186 pacientĂ« nĂ« repartet COVID, ku prej pacientĂ«ve tĂ« hospitalizuar, 91 raste kanĂ« qenĂ« nga ShqipĂ«ria.…

​22 vjet nga “Epopeja e Çabratit”

​22 vjet nga “Epopeja e Çabratit”

Sot bĂ«hen 22 vjet nga “Epopeja e Çabratit”, nĂ« tĂ« cilĂ«n pĂ«r lirinĂ« e KosovĂ«s u flijuan dhjetĂ«ra dĂ«shmorĂ« e martirĂ« tĂ« kombit. Datat 7, 8 dhe 9 maj tĂ« vitit 1999, pĂ«r shumĂ« nga…

Moti sot

Moti sot

TĂ« premten nĂ« KosovĂ« do tĂ« mbajĂ« mot kryesisht me diell. Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s (IHMK) parasheh qĂ« tĂ« shtunĂ«n tĂ« ketĂ« rĂ«nie tĂ« temperaturave maksimale, kjo pĂ«rshkak tĂ« rezistencĂ«s sĂ« masave ajrore tĂ« cilat…

Gjakovë, 10 raste pozitive me Covid-19

Gjakovë, 10 raste pozitive me Covid-19

GjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit, nĂ« Laboratorin e MikrobiologjisĂ« Molekulare nĂ« IKShPK dhe laboratoret private me metodĂ«n RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodĂ«n RAT, janĂ« testuar gjithsej 2.193 mostra tĂ« marra nga…

​Kusari-Lila thotë se PDK po tenton të krijojë kauzë të rreme

​Kusari-Lila thotë se PDK po tenton të krijojë kauzë të rreme

Ushtruesja e detyrĂ«s sĂ« shefes sĂ« grupit parlamentar tĂ« LĂ«vizjes VetĂ«vendosje, Mimoza Kusari-Lila i ka quajtur kauza tĂ« rreme deklaratat e PDK-sĂ«, ndaj ministres Donika GĂ«rvalla pĂ«r UÇK-nĂ« dhe GjykatĂ«n Speciale. Ajo pĂ«rmes njĂ« konference…