​Lëndohet në vendin e punës

​Lëndohet në vendin e punës

Një person ka kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin e Gjakovës, pasi që i njëjti ishte lënduar në vendin e tij të punës. Njësitet relevante kanë dal në vendin e ngjarje dhe janë duke u marrë…

Lexo më shumë
615 qytetarë gjobiten për mosrespektim të masave antiCOVID-19

615 qytetarë gjobiten për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Qytetarët po vazhdojnë të mos i respektojnë masat antiCOVID-19 të vendosura nga institucionet shëndetësore e shtetërore. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 615 gjoba për mosrespektim të masave për parandalimin…

Lexo më shumë

​S’ka distancë as në vendin më të rrezikshëm nga Covid-19 në QKUK

Edhe pas shumë muajve të ballafaqimit me virusin Covid-19, qytetarët në Kosovë vazhdojnë të mos respektojnë masat anti-covid. Kjo madje edhe në tendën ku bëhen testimet në QKUK. Edhe pse të gjithë të dyshuar për…

Lexo më shumë
​Vdes një person në aksident trafiku në magjistralen Kaçanik-Ferizaj

​Vdes një person në aksident trafiku në magjistralen Kaçanik-Ferizaj

Një person ka vdekur në një aksident trafiku që ndodhi në magjistralen Kaçanik-Ferizaj që ndodhi mbrëmjen e së dielës. Policia në raportin 24 orësh ka njoftuar se deri te aksidenti erdhi për shkak të mospërshtatjes…

Lexo më shumë
12 persona kapen duke luajtur bixhoz në Ferizaj, konfiskohen 144 zhitona

12 persona kapen duke luajtur bixhoz në Ferizaj, konfiskohen 144 zhitona

Dymbëdhjetë persona janë kapur nga policia në një lokal në Ferizaj pasi ishin duke luajtur bixhoz. Policia në vend të ngjarjes kanë konfiskuar 144 zhitona dhe letra bixhozi. “Njësitet policore pasi kanë pranuar informatën se…

Lexo më shumë
Prof. Dr. Jahja Kokaj, Biblioteka Memoriale

Prof. Dr. Jahja Kokaj, Biblioteka Memoriale

Disa njerëz kanë pasione por mbi të gjitha kanë dhe talentin t’i kultivojnë ato. Për të nuk ka libra të këqinj, as libra pa vlerë, çdo libër sigurohet të të transmetojë diçka. Sa herë përmendet…

Lexo më shumë
​Zgjedhjet e 25 prillit, Rama mbledh në seli drejtuesit e qarqeve

​Zgjedhjet e 25 prillit, Rama mbledh në seli drejtuesit e qarqeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbledhur në selinë e Partisë Socialiste drejtuesit politikë të 12 qarqeve. Kjo është mbledhja e parë me drejtuesit e qarqeve në selinë rozë për vitin 2021. Burime të Top…

Lexo më shumë
​Tragjike: Presidenti dhe katër lojtarë të klubit brazilian humbin jetën pas një aksidenti me aeroplan

​Tragjike: Presidenti dhe katër lojtarë të klubit brazilian humbin jetën pas një aksidenti me aeroplan

Katër futbollistë nga klubi brazilian Palmas ishin midis gjashtë personave që vdiqën në një aksident të një aeroplani të dielën. Tragjedia ndodhi ndërsa lojtarët nga klubi i Serie D u drejtuan po udhëtonin për një…

Lexo më shumë
Turqia dhe Greqia rinisin sot bisedimet në Stamboll

Turqia dhe Greqia rinisin sot bisedimet në Stamboll

Pas një ndërprerjeje pesë-vjeçare, të shoqëruar me pretendime për ujërat mesdhetare, Turqia rinis sot bisedimet me Greqinë, përpjekja e saj e parë në shpresat për të përmirësuar marrëdhëniet me Bashkimin Evropian. Diplomatët thonë se rindërtimi…

Lexo më shumë
60 vjet nga transmetimi i parë drejtpërdrejtë televiziv në Amerikë

60 vjet nga transmetimi i parë drejtpërdrejtë televiziv në Amerikë

60 vjet më parë ishte bërë transmetimi i parë drejtpërdrejtë televiziv në Amerikë. Pra, më 25 janar 1961, miliona amerikanë panë transmetimin e parë të drejtpërdrejtë televiziv të një konference presidenciale shtypi. Presidenti John Kennedy…

Lexo më shumë