• 5 December, 2022

Atletico Madrid i ofron kontratë të re Diego Simeones

Skuadra spanjolle Atletico Madrid dëshiron të sigurojë Diego Simeonen si trajnerin e tyre edhe për shumë vite të tjera, duke i ofruar kështu një kontratë të re, raporton “AS”.

Kontrata aktuale e teknikut argjentinas skadon në fund të vitit të ardhshëm, por Atletico dëshiron t’i sigurojë shërbimet e tij duke i ofruar një kontratë të re, që do ta mbante Simeonen edhe për katër edicione në “Wanda Metropolitano”, përcjell KosovaPress.

Simeone është duke kaluar nëpër një edicion fantastik me skuadrën e Atleticos, ku momentalisht gjenden në pozitën e parë në tabelë, dhe ndeshjen e radhës do ta zhvillojnë si mysafirë në La Liga kundër skuadrës së Eibar.

Read Previous

​33 orë borë pa ndërprerje, Madridi shpallet zonë e katastrofës

Read Next

​9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19