Arsenal dhe Man utd në garë për Sulmuesin e Borussia Moenchegladbach Alassane Plea

Alassane Plea mund të largohet nga Borussia Moenchegladbach gjatë afatit kalimtar të verës.

E ardhmja e sulmuesit francez mund të jetë në elitën e futbollit anglez, Ligën Premier.

Dy gjigantët anglez, Manchester United dhe Arsenal kanë shprehur interesim për transferimin e lojtarit gjatë afatit kalimtar veror.

28-vjeçari po kalon nëpër një formë shumë të mirë këtë sezon dhe ka zgjuar interesimin e gjigantëve anglez.

Plea në 37 ndeshje zyrtare ka shënuar 12 gola e ka bërë pesë asistime, duke qenë njëri nga lojtarët kryesorë të Gladbachut.

Klubi gjerman është i gatshëm ta shes yllin e tyre, por për të ndodhur një gjë e tillë dëshiron të fitojë 30 milionë euro nga largimi i tij.

Ish-anëtari i Lyon e Auxerre iu bashkua klubit gjerman në vitin 2018 nga Nice për 23 milionë euro. /Telegrafi/

Read Previous

Helikopteri i NASA-s kryen fluturimin e tretë në Mars

Read Next

​Kusari-Lila: Po vazhdon argumenti se gruaja dhe deputetja është pronë që shitet dhe blihet