Arrestohen dy të rinj nga Vitia, Policia u gjeti 82 qese me marihuanë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të rinj për posedim të substancave narkotike.

Policia e Kosovës sot rreth orës 03:15 të mëngjesit në kuadër të zbatimit të planit operacional ,,Goditja 2023’’ në pikë të kontrollit në rrugën ,,Dëshmorët e kombit’’ në qytetin e Vitisë ka ndalur një veturë me targa vendore, në të cilën ndodheshin dy të dyshuar meshkuj, kosovar shqiptar J.I. (viti i lindjes 2004) dhe N.M. (viti i lindjes 2003) për kontrolle rutinore.

“Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar si prova materiale për gjykatë: 82 qese substancë narkotike e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë, 1 peshore digjitale, 1 pako me letra mbështjellëse ,,Rizlla’’ 205 euro para të gatshme dhe disa para të metalta dhe 3 telefon celularë”, thuhet në njoftim.

Për rastin janë njoftuar njësitet antidrogë të cilët do të merren me hetimin e këtij rasti.

/eo/

Read Previous

Shqipëria në 1 shtator, rimerr për herë të dytë Presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Read Next

Rritet numri i turistëve në Kosovë, këto janë shtetet prej nga erdhën më shumë vizitorë