Shqipëria në 1 shtator, rimerr për herë të dytë Presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Më 1 shtator, Shqipëria rimerr për herë të dytë Presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB-së.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme dhe për Evropën.

Ministria në fjalë bën me dije se nesër, në orën 11.30 Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, do dalë në deklaratë për median për marrjen për herë të dytë nga Shqipëria të Presidencës së Këshillit të Sigurimit më 1 shtator 2023.

/telegrafi/

Read Previous

Konfirmohen 32 ekipet që do të luajnë në Ligën e Kampionëve për sezonin 2023/24

Read Next

Arrestohen dy të rinj nga Vitia, Policia u gjeti 82 qese me marihuanë