Arrestohen dy persona, dyshohen se sulmuan zyrtarët policorë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi që ata kishin sulmuar zyrtarët policorë.

Njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar.

Rasti është cilësuar “Sulm ndaj personit zyrtar”.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit kanë penguar dhe sulmuar zyrtarët policor. Me vendim të prokurorit, njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje, kurse i dyshuari i dytë është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim. /RTK/

Read Previous

Rritet çmimi i naftës menjëherë pas sulmit të Izraelit drejt Iranit

Read Next

U gjuajtën me armë derisa ishin në veturë, detaje nga rasti që ndodhi në Prishtinë