• 9 December, 2022

Arbitrit shqiptar i besohet ndeshja në Ligën e Kampionëve

Juventusi luan sonte kundër izraelitëve të Makabi Haifas ku do tentojë fitoren për të shpresuar te kualifikimi më tej.

Ndaj formacionit izraelit do të gjykojë një treshe zvicerane, me Sandro Shaferin kryesor, ndërsa anësorë do të jenë De Almeida dhe gjithashtu gjyqtari shqiptar që ndan drejtësinë në superligen zvicerane dhe ndërkombëtare, Bekim Zogaj.

Arbitër i katërt do të jetë gjithashtu zvicerani Alan Bieri, ndërsa VAR-i do të jetë përgjegjësi e gjermanëve Fritc dhe San.

Read Previous

​ShBA dhe Koreja e Jugut lëshojnë raketa në det si kundërpërgjigje ndaj Koresë së Veriut

Read Next

Zvonimir Boban fillon vizitën e tij në Kosovë, takohet me ministrin Hajrulla Çeku