Aksident i rëndë në Gjakovë: Motoçiklisti përplaset nga vetura, humb jetën

Numri i madh i aksidenteve dhe vetaksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e rasteve shkaktohen si pasojë e pakujdesisë së shoferëve gjatë vozitjes, duke rrezikuar kështu jetën e tyre dhe të pjesëmarrësve tjerë në trafik.

Një i tillë ka ndodhur mbrëmjen e sot në rrugën “Gjergj Sokoli” ku ka humbur jetën një motoçiklist.

Lajmin për TV SYRI e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

Raporti i plotë i Policisë :

Rreth orës 18:30 kemi pranuar informatë për aksident trafiku në rrugën “Gjergj Sokoli”- Gjakovë.

Policia ka dalë në vend-ngjarje ku të përfshirë në aksident kanë qenë një automjet dhe një motoçikletë.

Për pasojë ngasësi i motoçikletës (mashkull i lindur në vitin 2001) për shkak të lëndimeve është dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë ku edhe ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit me vendim e të cilit një person është ndalur në mbajtje.

Rasti është duke u trajtuar nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor.

Read Previous

Kosova 3×3 në Lojërat Mesdhetare “Heraklion 2023”

Read Next

Moti sot i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh