• 10 December, 2022

Afër 30 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë numri i rasteve aktive me COVID është 27.

Sipas të dhënave të fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në gjithë vendin është regjistruar vetëm një rast i ri me koronavirus.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.836.240 doza të vaksinës, ku me dozën e parë janë vaksinuar 904,337 qytetarë.

Deri më sot 824.714 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërsa janë dhënë 105.208 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Me dozën e katërt janë vaksinuar vetëm 1,789 persona.

Read Previous

Parashikimi i motit për sot

Read Next

Kompensimi i orëve të humbura në arsim, MASHTI dhe SBASHK-u sërish me mospajtime