• 5 October, 2022

9592 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus në Kosovë është 9,592.

MSH njofton se nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,174 persona.

Të vaksinuar në 24 orët e fundit janë 63, ndërsa në total numri i dozave të administruara është 1,834, 528. 

/Telegrafi/

Read Previous

Sot nis sezoni 2022/23 në tri nga pesë ligat kryesore evropiane, vëmendja tek Premier Liga

Read Next

Osmani takohet me ambasadorin Hovenier, bisedojnë për zhvillimet e fundit në vend dhe masat e reciprocitetit