​Kurti në takim të mbyllur me Lajçak

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin me kryeministrin Albin Kurti.

Ky është takimi i parë i Lajçak gjatë qëndrimit të tij treditor në Kosovë. Derisa, nesër pritet të takohen me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjfuca dhe disa nga liderët politikë.

Takimi po zhvillohet i mbyllur për medie, të njëjtat janë lejuar të marrin pamje vetëm në fillim të takimit.

Read Previous

Sarajeva i kundërpërgjigjet Beogradit

Read Next

​Haradinaj: Pakoja e qeverisë ka për synim ‘ringjalljen’ e votuesve dhe jo të ekonomisë