​Distria Krasniqi kalon në raundin e tretë

Xhudistja kosovare ka kaluar në raundin e tretë, pas fitores kundër Francesca Giordas.

Në kuadër të kategorisë deri në 48 kilogramë, Distria Krasniqi ka mposhtur në raundin e dytë xhudisten italiane Francesca Giorda, përcjell KosovaPress.

Krasniqi vazhdon ëndrrën për të siguruar medalje në Kampionatin Evropian të Lisbonës në Portugali, ku në raundin e tretë do të përballet me izraeliten Shira Rishony.

Read Previous

Nuk ndalet Nora Gjakova, fiton sërish me “ippon” dhe kualifikohet në çerekfinale

Read Next

Policia e Kosovës, 235 policë janë të infektuar me Covid-19, 21 kanë vdekur