Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier Ligës angleze

Superkompjuteri parashikon Manchester City si kampion të edicionit 2021/2022 të Premier Ligës angleze.

Rënditja më pas vijon me Chelsean në vendin e 2-të dhe Liverpoolin në vendin e 3-të , ndërsa Manchester United që riktheu Cristiano Ronaldon do përfundojë në vendin e 4-të.

Megjithatë duhet të presim fundin e sezonit për të parë a është i saktë ky parashikim.

Read Previous

Gjermania nis “Javën e vaksinimit”

Read Next

Gërvalla: Asnjë vend në rajon dhe kudo në Europë, nuk është mbështetës ndaj BE-së dhe NATO-s si Kosova