Super çikat e Kosovës i mposhtin austriaket me rezultat 3:0

Kombëtarja U-19 e Kosovës në futboll në kategorinë e femrave e ka mposhtur me rezultat 3:0 Austrinë.

Super çikat e Kosovës e nisin mbarë kampanjën kualifikuese për kampionatin evropian.

Xhemaj i kaloi “Dardanet” në epërsi në minutën e 2-të.

Për 0:2 shënoi Bajrami, në minutën e 13-të.

Ndërkaq golin e fitores e realizoi Berisha në minutën e 70-të.

Read Previous

Deputetët votojnë dy projektligje, një tjetër shtyhet me mocion procedural

Read Next

Borrell fton Kurtin dhe Vuçiqin që sa më shpejt t’i kthehen dialogut