Sulm me raketa, një i vrarë dhe 31 të plagosur

Një sulm me raketa ka ndodhur në Kremenchuk të Ukrainës, ku  është vrarë një person dhe dhjetra të tjera janë plagosur.

Guvernator i rajonit të Poltavas së Ukrainës, Dmytro Lunin ka bërë të ditur se operacionet e kërkim-shpëtimit në Kremenchuk kanë përfunduar

Ai bëri të ditur se një 31 persona janë plagosur, duke përfshirë tre fëmijë, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

“Kërkimi ka përfunduar. Si pasojë e sulmit me raketa në Kremenchuk, 31 persona u plagosën, duke përfshirë tre fëmijë. 16 persona u dërguan në spital dhe një person vdiq”, shkroi ai në Telegram./EO/

Read Previous

Reagojnë ShBA, BE, EULEX: Shqetësime pas shpërthimit në Mitrovicë të Veriut

Read Next

“Droga në tullumbac” dhe pasojat e rënda që sjell