Selimi: Nëse refuzohet projekti i gazsjellësit i bie që jemi kundër SHBA-së

Selim Selimi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka deklaruar se nëse Kosova është kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës nëse e refuzon projektin e gazsjellësit.

“Pozicioni ynë si kontribues në politikën globale të SHBA-së vjen me vendosmërinë tonë për të qenë besnikë dhe politikisht aktivë ndaj vlerave të të dy vendeve tona”.

“Nëse e refuzojmë tubacionin e gazit do të thotë se jemi kundër SHBA-së. Unë i bëj thirrje qeverisë që të përmbahet nga çdo akt refuzimi”, ka thënë Selimi. /KlanKosova/

Read Previous

Aksident rrugor në afërsi të SHMU “Zekeria Rexha”

Read Next

11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19