• 9 December, 2022

Samsung premton të jetë edhe më i shpejtë me përditësimet vitin e ardhshëm

Google lëshoi ​​Android 13 më 15 gusht dhe përditësimi i parë One UI 5 i Samsung i bazuar në Android 13 doli me Galaxy S22 më 24 tetor, dy muaj dhe pothuajse dhjetë ditë më vonë.

Dhe që nga ai moment, kompania koreane ka përditësuar një mori pajisjesh deri më tani.

Kompania ka qenë mjaft mbresëlënëse në mënyrën se si u përpoq të mbulonte sa më shumë pajisje.

Megjithatë, vitin e ardhshëm ajo dëshiron që të ketë performancë edhe më mirë.

Samsung publikoi një postim në Kore sot duke u mburrur se sa e shpejtë është trefuar për të sjellë One UI 5 në Kore në sa më shumë pajisje të jetë e mundur dhe për të na siguruar se po synon të sjellë versionet e ardhshme të One UI edhe më shpejt dhe në më shumë pajisje në të njëjtën kohë.

Samsung promises to be even faster with updates next year

Ndonëse ky nuk është një premtim aktual dhe konkret, GSM Arena shkruan se ata nuk kanë dyshim se kompania do të thotë atë që thotë, nga ajo që kemi parë këtë vit përditësimet e softuerit janë më në fund prioriteti kryesor për Samsung, siç duhet të jenë.

Samsung kaloi nga një prej OEM-ve më të këqij të Android kur bëhet fjalë për përditësimet në një nga, nëse jo më të mirën, në vetëm pak vite, dhe duket sikur dëshiron t’i përmirësojë gjërat më tej, gjë që mund të jetë vetëm një lajm i mirë për klientët e saj.

Samsung zbuloi gjithashtu se Galaxy A52s 5G dhe Galaxy A32 janë të radhës për të marrë One UI 5 me Android 13, së bashku me Galaxy Z Fold2. /Albanianpost.com

Read Previous

​Çifti shqiptar është gjetur i vrarë me thikë pranë Venecias

Read Next

​Konjufca nënshkruan memorandum bashkëpunimi me organizatën “Vatra”