Ronaldo zbulon kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur ndonjëherë në karrierën e tij

Cristiano Ronaldo tashmë ka emëruar kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur ndonjëherë gjatë karrierës së tij të gjatë dhe të suksesshme.

38-vjeçari, i cili tani luan me Al Nassr në Arabinë Saudite, ka pasur shumë beteja të vështira me mbrojtësit gjatë periudhave me Sporting Lisbonën, Real Madridin, Manchester Unitedin dhe Juventusin.

Në karrierën e tij të hershme, Ronaldo do të terrorizonte mbrojtësit me vrapimin e tij të shpejt, këmbët e shpejta dhe stilin unik të driblimit, përpara se të përshtatte lojën e tij për t’u bërë një qendërsulmues në vitet e fundit.

Periudha e tij e dytë në United e pa atë të shënoi 16 gola në sezonin e tij të vetëm të plotë në Ligën Premier. Ai është ende duke shënuar gola me Al Nassr në Superligën Saudite, pasi ka 20 gola në 20 ndeshje që nga ardhja e tij në janar.

Ndryshimi i rolit dhe pozicionit të tij në vitet e fundit e ka parë atë të përballet me një sërë mbrojtësish dhe stilesh – por ka pasur një yll të Ligën Premier që gjithmonë ka spikatur për Ronaldon.

Lojtari në fjalë është Ashley Cole, i cili nga shumë besohet se është mbrojtësi i majtë më i madh i epokës së Ligës Premier, gjatë kohës me Arsenalin dhe Chelsean.

Ronaldo u përball me legjendën e Anglisë kur luajti për të dy klubet dhe kur u përball ndaj “Tre Luanëve” me Portugalinë. Që nga pensionimi, ish-mbrojtësi ka pasur role trajneri me Anglinë U21, Derby County dhe Everton.

Portugezi shpjegoi se si Cole ishte kundërshtari më i vështirë me të cilin është përballur ndonjëherë.

“Me kalimin e viteve kam pasur disa beteja të shkëlqyera me Ashley Cole. Ai nuk të jep asnjë sekondë për të marrë frymë”, ka thënë fillimisht Ronaldo për Coach Mag.

“Ai ishte një lojtar shumë këmbëngulës kur ishte në kulmin e tij, i shpejtë, i ashpër në ndërhyrje. E dinit se nuk do të ishte kurrë një lojë e lehtë”, përfundoi CR7. /Telegrafi/

Read Previous

Ftesa e Shqipërisë i jep krahë Arbnor Mujës, shpërthen me gol e asistim, shpallet lojtar i ndeshjes

Read Next

Shpallen fajtorë policët që vranë dhe dogjën 17 emigrantë