Real Madridi ka rikthyer interesimin për Raheem Sterling

Mediat angleze kanë raportuar të martën se drejtuesit e klubit madrilen janë duke e monitoruar situatën e anglezit te “Qytetarët”.

Së fundmi është përfolur se Sterling mund të shitet gjatë kësaj vere nga drejtuesit e klubit anglez.

Manchester City për ta liruar lojtarin kërkon mbi 100 milionë euro.

26-vjeçari ka kontratë me Cityn deri në vitin 2023. Këtë edicion sulmuesi anglez ka shënuar 13 gola dhe ka bërë 11 asistime në të gjitha garat./Koha.net/

Read Previous

Arrestohet i dyshuari për marrjen e 1200 eurove në pompën e derivateve në Gjakovë

Read Next

Arturo Vidal pritet të largohet nga Inter gjatë verës