Posedim i paautorizuar i nartkotikëve në Gjakovë

Një i dyshuari mashkull kosovar është ndalur për kontroll nga një njësi policore që po patrullonte mbrëmë në rrugën ‘Ali Pashë Tepelena’ në Gjakovë.  Zyrtarët policorë kanë gjetur dhe sekuestruar te 17-vjeçari një sasi të substancës së dyshuar narkotike të llojit marihuanë ( dy qese me substancë të  dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë 2.4 gram).

Ndaj tij është iniciuar rasti ‘Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt, njoftoj për TV Syrin, zëdhënës i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë, Sheremet Elezaj.

Read Previous

​FSK realizon trajnim me ushtrinë kroate: Të gatshëm për sfida, të trajnuar për mision

Read Next

OBSH-ja: Bota duhet të përgatitet për një sëmundje më vdekjeprurëse se COVID-19