Policia arreston dy grupe të hajnave në Prizren

Policia e Kosovës njofton se kanë arrestuar disa persona që dyshohet se kanë kryer vjedhje nëpër shtëpitë  e fshatrave Lubizhdë dhe Skorobisht gjatë vitit 2018-2019.

Bëhet e ditur se hetimet fillestare dhanë rezultatet e para dhe fillimisht u arrestuan tre persona të dyshimtë B.S, A.A dhe H.B të cilët tani gjenden në burg dhe në pritje të gjykimit.

Ndërsa policia po vepronte me masa të fshehta teknike, u identifikuan edhe një grup tjetër i përberë nga tre persona tjerë te cilët u intervistuan në cilësinë e personave të dyshimte, bëjnë të ditur nga policia.

Në përgjithësi u zbuluan 7 raste të vjedhjeve në Lubizhdë dhe Skorobisht. Dëmet nga këto raste e kalojnë vlerën materiale mbi 22.000 euro. /KlanKosova/

Read Previous

Ibrahimovic mund t’i shpëtojë një suspendimi nëse gjyqtari Maresca pranon se ai e kishte keqkuptuar

Read Next

Libri i parë komik i Superman shitet për 3.2 milionë dollarë